top of page

Hledáme poklady- Geocaching.com

  • annakocovska
  • 23. 1. 2016
  • Minut čtení: 2

Díky geocaching.com (KLIK) už jsme s celou rodinou zažili spoustu dobrodružství. V podstatě je to takové hledání pokladů. No, vlastně doslova. ;)

Všude na světě jsou poschovávané různě velké krabičky- "kešky" a vaším úkolem je pomocí GPS souřadnic je najít. Není to žádná věda s kompasem, stačí mít smartphone a v něm třeba aplikaci c:geo. Ta vám ukáže, kde a jak daleko jsou kolem vás kešky. A pak už jen stačí jít na místo, kde keš je a začít hledat. Někdy jsou to svačinové krabičky schované pod kameny, jindy jsou to malé krabičky od tic-tacu na magnetu třeba zezadu na značce nebo jindy třeba velké krabice vysoko na stromě, kam musíte vylézt s lanem (takovou jsem zatím neulovila a asi na to ani nemám ambice;) ). Kromě samotného hledání a pocitu vítězství z nalezení nás hlavně baví příběhy a vyprávění, které si v aplikaci u každé kešky můžete přečíst. Většinou vás totiž kešky zavedou na nějaké zajímavé místo, kam by jste se jinak nevydali. Může to být hezká vyhlídka, nějaká památka, přírodní zajímavost nebo se keška váže k nějaké zajímavé osobnosti nebo události. Takže i bez čtení průvodců se na dovolené můžete dostat na ty nejzajímavější místa...

Existují tři základní druhy keší- tradiční, multiple a mystery. Tradiční jsou prostě jen různě velké krabičky, které se schovávají přímo na souřadnicích z aplikace c:geo nebo ze stránek geocaching.com. Je nejjednodušší je najít i když občas jsou pěkně důmyslně maskované. Už jsme našly i kešky, které vypadaly jako kámen, suk nebo byly schované v pařezu nebo třeba v malé díře ve šroubu. Multiple a mystery kešky vás zase nejdřív trochu potrápí. "Multyny" jsou vícestupňové. Musíte projít několika místy, kde postupně zjistíte nějaké informace a z nich potom výsledné GPS souřadnice kešky. A u "mysterek" vás zase čeká nejdřív hádanka.

Když zvítězíte a kešku najdete, tak se zapíšete do "logbooku"- sešítku s přesdívkami kečerů, který kešku před vámi objevili. Taky se rovnou v aplikaci můžete "zalogovat" a hned vidíte kolik už máte dohromady odlovených kešek. Vetší kešky v sobě také mají poklady. Různé drobné předměty, které si můžete vzít a místo nich v krabičce zase nechat něco jiného. A to je právě činnost, kterou mají naše děti nejradši. ;)

My jsme původně s hledáním kešek začali v době, když byla nejstarší dcera miminko a já jsem nevěděla, kam pořád vyrážet na procházky s kočárem. Tak se ze mě stal lovec. Lovec kešek. Chodila jsem po Praze a dozvěděla se spoustu zajímavostí o místech, co znám. Objevila jsem spoustu míst, o kterých jsem neměla tušení, že existují.

Také jsme už lovením kešek strávili několik dovolených v Česku i v cizině. Kešky vás dovedou na krásná místa. Taky je to prima zábava, když máte malé děti a váš výletní rádius je dost omezený. Místo chození jen tak na malé procházky se jde na procházku s dětmi při které si rodiče odloví pro radost třeba vyluštěnou mysterku a děti si pak v krabičce vyberou nějaký malý poklad. A hned je z obyčejné procházky velké dobrodružství. ;)

A pár fotek ze stránek geocaching.com:

留言


Poslední příspěvky
Kategorie
Hledej podle Tagů
Sleduj Pandu
  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram Clean
  • YouTube Clean
  • RSS Clean
  • Facebook - Black Circle

© 2023 by DO IT YOURSELF. Proudly created with Wix.com

bottom of page